Kívül-belül

Dekoratív lámpácskák ünnepi hangulatban

A hideg beálltával előtérbe kerülnek a klasszikus téli kellékek, mint a teák, mécsesek, füstölők, füzérek és lámpácskák.

 

 

 

Ezt a lámpást tulajdonképpen igazán könnyű elkészíteni, még kézügyességet sem igényel, bár elég aprólékos.
Én magam egyébként pont azért szeretem a kreatív elfoglaltságot, mert számomra az egyik leghatékonyabb stresszlevezető, természetesen a sport mellett vagy után.
Egy fárasztó nap vagy hét végén viszont nem csak a léleknek, a testnek is kell a pihenés, és a kikapcsolódás.
Na, nálam ilyenkor kerül sor az alkotásra.

 

Ezeknek a lámpáknak a története hetekkel ezelőttre nyúlik vissza, amikor a gyerekekkel a még késő őszi napsütésben hosszú kutyasétákra és kirándulásokra indultunk. Az alapanyagokat, azaz a megfelelő botokat, gallyakat egy nagy bevásárló szatyorba gyűjtöttük. Az eredeti terv az volt, hogy együtt készüljünk, de valahogy nekik sohasem akaródzott, én pedig már nagyon vágytam az elkészítésükre, így inkább belevágtam egyedül.

 

Szükséges alapanyagok:
– befőttes üvegek (különböző méretű is jó, izgalmas lesz a végeredmény)
– műanyag ragasztó pisztoly
– egy metszőolló vagy erős olló
– gallyak
– elemes világító füzér
ha szeretnéd beborítani az üveg tetejét, akkor
– filc anyag
– ragasztó stift
és természetesen elemek a füzérbe

 

1. A világító füzér oldalát rögzítsd a ragasztópisztollyal a befőttes üveg kupakjához! Figyelj rá, hogy az elemfedő lap mozgatható legyen, a kis lyukacskákba, amibe be kell pattintani felhelyezéskor, ne menjen bele a műanyagragasztó.
Érdemes lepattintani róla ezt a fedőt, hiszen ha mégis belemenne, akkor maximum nem teszed fel a fedőt, ez úgysem fog látszani majd a lámpásban.
Szerencsére ezek az elemes világító füzérek már szinte mindenhol kaphatóak, én magam több üzletben is találkoztam vele, így nem reklámozom külön az én forrásomat, talán enélkül is látszik.

 

 

2. Apríts jó sok gallyat! Mérj le egyet az üveg oldalához, majd ehhez mérd a többit! Nem számoltam meg, az enyémen hány gallydarab van, talán úgy 50-50 üvegenként. Szóval, ha te is ilyen méretet készítesz, akkor kábé erre készülj.

 

 

3. Most jöhet a filc. Ma már csodás mintás filcanyagokat is lehet kapni. Én ezt a csillagos filcet választottam, rögtön beleszerettem, amikor megláttam!
Ha nálatok nem kapható ilyen, itt a bolt, ahol én vásároltam: kreatívpartner
Rajzold körbe az üveg tetejét! Majd hagyd rá az oldalának megfelelő szélesség dupláját és még egy picit! Kivágás után kend be alaposan ragasztó stifttel, és ragaszd fel a tetőre!
Ahogy láthatod, én egy újságpapírral szorítottam le a filc oldalait, így nagyon szépen és könnyedén a tető belső oldalához ragadt.

 

4. Ha a tetőn már fenn van a világító füzér, és a gallyak is méretre vannak vágva, akkor jöhet a legaprólékosabb rész. A műanyagragasztó pisztoly segítségével húzz vékony csíkot az üvegre és nyomd rá a gallydarabot! Egy picit tartsd ott, hogy biztosan rögzüljön!
Ezzel elleszel egy darabig 🙂

 

5. Nem maradt más hátra, mint behelyezni az elemeket, és kipróbálni a hangulatos kis lámpást!

 

 

Nagyon szépek lettek, és a lámpácskák ugyan olyan jól mutatnak nappali világosságban az asztalon, mint este, amikor bekapcsolom a füzért.
Már el is döntöttem, hogy ilyen, kisebb méretű mécsestartókat viszünk a suliba és az oviba is a karácsonyi vásárokba!
A mécsestartóhoz csak mécsesekre van szükség (illatos, színes, natúr), füzérre nem, és ha mécsest készítesz, akkor nincs szükség tetőre sem, hiszen lefedve nem kap a láng oxigént.
Ha mindenképpen szeretnél rá mintás tetőt, akkor válassz elemes led-es mécsest, ami nagyon jól mutat, nincs szüksége levegőre, nagyon sokáig világít és még biztonságos is!

Vidám alkotást kívánok!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!